BM  | EN
Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 
Kemaskini Pada: 23 Apr 2017
Versi 8.0.1
Majlis Perbandaran Sibu
 
Pejabat Setiausaha Perbandaran

NamaHubungi
Jong Thian Puk
Pemangku Setiausaha Perbandaran N54
JongTP@smc.gov.my
084-332423, 084-333411 samb. 201
084-320240
Ting Nga Siong
Pembantu Tadbir (P/O) N22
TingNS1@smc.gov.my
084-332423, 084-333411 samb. 207
084-320240, 084-349411
Jestina Teresa Kaben
Pegawai Undang-Undang L44
JestinTK@smc.gov.my
084-336988, 084-333411 samb. 252
084-320240
Nur Asnidar binti Sabli
Pembantu Tadbir (P/O) N17
NurASa@smc.gov.my
084-333411 samb. 291
084-320240
Nicholas Utong anak Sukol
Pemandu Kenderaan H11
NicholUS@smc.gov.my
084-313414 samb. 291
084-320240

Bahagian Kewangan

NamaHubungi
Loh Hua Ching
Akauntan W41
LohHC@smc.gov.my
084-314557, 084-333411 samb. 280
084-320240
Mariani binti Matra
Penolong Akauntan W32
MarianMa@smc.gov.my
084-333411 samb. 209
084-320240
Kong Ke Lee
Penolong Akauntan W29
KongKeLee@smc.gov.my
084-333411 samb. 232
084-320240
Normawiti binti Hossen
Pembantu Tadbir (P/O) N17
NormawiH@smc.gov.my
084-333411 samb. 279
084-320240

Unit Hasil

NamaHubungi
Ling Lee Lee
Pembantu Tadbir (Kew) W26
LingLL@smc.gov.my
084-313414 samb. 281
084-320240
Anny Ling Mein Hee @ Nurul Ain Ling binti Abdullah
Pembantu Tadbir (Kew) W22
NurulALA@smc.gov.my
084-333411 samb. 242
084-320240
Naclous Itot
Pembantu Tadbir (Kew) W22
Naclous@smc.gov.my
084-333411 samb. 284
084-320240
Wong Poh Hoong
Pembantu Tadbir (Kew) W22
WongPH2@smc.gov.my
084-317546
084-320240
Beatrice Lenya anak John
Pembantu Tadbir (Kew) W17
BeatriLJ@smc.gov.my
084-317546
084-320240
Hasmi bin Salim
Pembantu Tadbir (Kew) W17
HasmiS@smc.gov.my
084-317546
084-320240

Unit Akaun

NamaHubungi
Pau Chiong Kiong
Pembantu Tadbir (Kew) W22
PauCK@smc.gov.my
084-333411 samb. 244
084-320240
Azibah binti Omar
Pembantu Tadbir (Kew) W19
AzibahO@smc.gov.my
084-333411 samb. 278
084-320240
Loh Joo Yong
Pembantu Tadbir (Kew) W19
LohJY@smc.gov.my
084-333411 samb. 242
084-320240
Kiew Kui Eng
Pekerja Awam H11
KiewKE@smc.gov.my
084-333411 samb. 288
084-320240

Bahagian Khidmat Pengurusan

NamaHubungi
Yong Ing Chu (CIO)
Pegawai Tadbir N48
ICYong@smc.gov.my
084-313414
084-320240

Pejabat Pengerusi Majlis

NamaHubungi
Hiong Hee Hong
Setiausaha Pejabat N28
HiongHH@smc.gov.my
084-331146, 084-332664, 084-333411 samb. 206
084-335975

Bahagian Penilaian & Pengurusan Harta

NamaHubungi
Azira binti Abdul Hodi
Pegawai Penilaian W41
Azira@smc.gov.my
084-338050, 084-333411 samb. 236
084-320240
Lau Ung Hieng
Penolong Pegawai Penilaian W29
LauUH@smc.gov.my
084-333411 samb. 287
084-320240
Khoo Chong Kuong
Pembantu Penilaian W22
KhooCK@smc.gov.my
084-333411 samb. 235
084-320240
Chiew King Ai
Pembantu Tadbir (P/O) N22
ChiewKA@smc.gov.my
084-333411 samb. 227
084-320240
Freddie Chua
Pembantu Tadbir (P/O) N22
FreddieC@smc.gov.my
084-317546
084-320240
Tiong Mee Kian
Pembantu Tadbir (P/O) N22
TiongMK@smc.gov.my
084-333411 samb. 233
084-320240
Toh Hung Chai
Pembantu Tadbir (P/O) N22
TohHC1@smc.gov.my
084-317546
084-320240
Josephine Wen Ming Chew
Pelukis Pelan J22
JosepWMC@smc.gov.my
084-333411 samb. 227
084-320240
Dennise Lo Thian Sin
Pembantu Penilaian W22
DenniLTS@smc.gov.my
084-333411 samb. 227
084-320240
Suhaili bin Haji Minhat
Pembantu Penilaian W22
SuhailM2@smc.gov.my
084-333411 samb. 227
084-320240
Tou Hua Lai
Pembantu Penilaian W22
TouHL@smc.gov.my
084-333411 samb. 213
084-320240
Ridianie anak Marin
Pembantu Tadbir (P/O) N17
RidianiM@smc.gov.my
084-333411 samb. 227
084-320240
Serani anak Jabil
Pembantu Tadbir (P/O) N17
SeraniJ@smc.gov.my
084-333411 samb. 227
084-320240
Cisreda anak Thomas
Pembantu Penilaian W17
Cisreda@smc.gov.my
084-333411 samb. 227
084-320240
Emimi bin Budin
Pembantu Penilaian W17
EmimiB@smc.gov.my
084-333411 samb. 227
084-320240

Bahagian Kesihatan & Perkhidmatan Bandar

NamaHubungi
Khatijah binti Affandi
Pegawai Kesihatan Persekitaran
KhatijahA@smc.gov.my
084-333411 samb. 224
084-320240
John Tang Sing Han
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U36
JohnTSH@smc.gov.my
084-333411 samb. 277
084-320240
Chua Chin Ming
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U32
ChuaCM@smc.gov.my
084-333411 samb. 220
084-320240
Chua Hock Siong
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U32
ChuaHS@smc.gov.my
084-333411 samb. 296
084-320240
Hamzah Matsuka bin Abdul Ghani
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U32
HamzaMAG@smc.gov.my
084-333411 samb. 299
084-320240
Ho Hon Chung
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U32
HoHC@smc.gov.my
084-333411 samb. 221
084-320240
Ideris bin Berhaman
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U32
IderisB@smc.gov.my
084-333411 samb. 243
084-320240
Joseph Siew Uh Huat
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U32
JosephSUH@smc.gov.my
084-333411 samb. 225
084-320240
Loh Shing Seng
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U32
LohSS@smc.gov.my
084-333411 samb. 222
084-320240
Pius Henry anak Barayan
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U32
PiusHB@smc.gov.my
084-333411 samb. 219
084-320240
Sannie anak Ili
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U32
SannieI@smc.gov.my
084-333411 samb. 243
084-320240
Tiong Sing Ann
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U32
TiongSA@smc.gov.my
084-333411 samb. 212
084-320240
Apohrozy Ezrie bin Eallie
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U29
ApohroEE@smc.gov.my
084-333411 samb. 212
084-320240
Dony anak Sandai
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U29
DonyS@smc.gov.my
084-333411 samb. 212
084-320240
Fiona Bunu anak Joseph Lepa
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U29
Fiona@smc.gov.my
084-333411 samb. 273
084-320240
George Boaster anak Louis
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U29
GeorgeBL@smc.gov.my
084-333411 samb. 212
084-320240
Inya anak Anchai
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U29
InyaA@smc.gov.my
084-333411 samb. 273
084-320240
Jackleen anak Apek
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U29
JackleeA@smc.gov.my
084-333411 samb. 290
084-320240
Johnical anak Enam
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U29
JohnicaE@smc.gov.my
084-333411 samb. 219
084-320240
Nordin bin Jebee
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U29
NordinJ@smc.gov.my
084-333411 samb. 212
084-320240
Sabang anak Dundang
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U29
SabangDu@smc.gov.my
084-333411 samb. 290
084-320240
Rity anak Jawa
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U29
RityJ@smc.gov.my
084-333411 samb. 219
084-320240
Safuani bin Haji Musa
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran U29
SafuaniM@smc.gov.my
084-333411 samb. 225
084-320240
Masni Lugun
Pembantu Tadbir (P/O) N22
MasniL@smc.gov.my
084-333411 samb. 274
084-320240
Teo Wei Chen
Pembantu Tadbir (P/O) N22
TeoWC@smc.gov.my
084-333411 samb. 217
084-320240
Wong Hung
Pembantu Tadbir (P/O) N17
WongH@smc.gov.my
084-333411 samb. 217
084-320240
Zainon binti Rahim
Pembantu Tadbir (P/O) N17
ZainonR@smc.gov.my
084-317546
084-320240
Jenny anak Empaling
Pembantu Kesihatan Awam U17
JennyE@smc.gov.my
084-333411 samb. 219
084-320240
Ranggie anak Geliga
Pembantu Kesihatan Awam U17
RanggieG@smc.gov.my
084-333411 samb. 219
084-320240
Raymond anak Ranggan
Pembantu Kesihatan Awam U17
RaymonR1@smc.gov.my
084-333411 samb. 219
084-320240
Steve Undan Sana
Pembantu Kesihatan Awam U17
SteveUS@smc.gov.my
084-333411 samb. 229
084-320240
Wilson bin August
Pembantu Kesihatan Awam U17
WilsonB@smc.gov.my
084-333411 samb. 219
084-320240
Asing @ Kassin anak Nyelipan
Pembantu Kesihatan Awam U11
AsingKN@smc.gov.my
084-333411 samb. 219
084-320240
Chua Hock Kiong
Pembantu Kesihatan Awam U11
ChuaHK@smc.gov.my
084-333411 samb. 219
084-320240
Lim Kiong Aik
Pembantu Kesihatan Awam U11
LimKA@smc.gov.my
084-333411 samb. 219
084-320240

Bahagian Penguatkuasa

NamaHubungi
Haji Mohd Keprawi bin Haji Johan
Penolong Pegawai Penguatkuasa N32
HMohdKJ@smc.gov.my
084-341170
084-320240
Abdul Rahman bin Mohdar
Pembantu Penguatkuasa N22
AbduRM16@smc.gov.my
084-341120
084-320240
Iman Shah bin Basri
Pembantu Penguatkuasa N22
ImanSB@smc.gov.my
084-341120
084-320240
Kameri bin Meraf
Pembantu Penguatkuasa N22
KameriM@smc.gov.my
084-341120
084-320240
Lai anak Ambrose Laurance
Pembantu Penguatkuasa N22
LaiAL1@smc.gov.my
084-347120
084-320240
Lee anak Geliga
Pembantu Penguatkuasa N22
LeeG@smc.gov.my
084-341120
084-320240
Leli anak Dana
Pembantu Penguatkuasa N22
LeliD@smc.gov.my
084-341120
084-320240
Liew Sze Yiung
Pembantu Penguatkuasa N22
LiewSY@smc.gov.my
084-341120
084-320240
Suki anak Merikan
Pembantu Penguatkuasa N22
SukiM@smc.gov.my
084-341120
084-320240
Tan Keng Ban
Pembantu Penguatkuasa N22
TanKB@smc.gov.my
084-341120
084-320240
Teo Joo Poh
Pembantu Tadbir (P/O) N22
TeoJP@smc.gov.my
084-341120
084-320240
Mohidi bin Abang Sulaiman
Pembantu Penguatkuasa N17
Mohidi@smc.gov.my
084-341120
084-320240
Ani binti Abdullah
Pekerja Awam R1
PulinPJ@smc.gov.my
084-317546
084-320240

Seksyen Pentadbiran

NamaHubungi
Sait anak Enggang
Pegawai Tadbir N44
SaitEng@smc.gov.my
084-344734, 084-333411 samb. 293
084-320240
Dayangku Suriyati binti Haji Awang Sudin
Penolong Pegawai Sistem Maklumat F32 (ICTSO/Webmaster/ACIO)
LilyDkS@smc.gov.my
084-329085, 084-333411 samb. 226
084-320240
Catherine anak Panyau
Pembantu Tadbir (P/O) N17
CatheriP@smc.gov.my
084-317546
084-320240
Freda binti Joachim Juing
Pembantu Tadbir (P/O) N17
FredaJJ@smc.gov.my
084-333411 samb. 295
084-320240
Jenny Ling Hie Ai
Pembantu Tadbir (P/O) N17
JennyLHA@smc.gov.my
084-333411 samb. 265
084-320240
Salamah binti Haji Reduan
Pembantu Tadbir (P/O) N17
SalamaHR@smc.gov.my
084-333411 samb. 215
084-320240
Abdul Rahman bin Zain
Pembantu Operasi N11/H14
ARahmanZ@smc.gov.my
084-333411 samb. 231
084-320240

Seksyen Transformasi & Inovasi

NamaHubungi
Ngu Kok Kim
Pemangku Penolong Pegawai Tadbir N29
NguKK@smc.gov.my
084-333411 samb. 204
084-320240
Michelle Hildalyne Jering Anthony Luta
Pegawai Tadbir N41
Mich2JAL@smc.gov.my
084-321176, 084-333411 samb. 253
084-320240

Seksyen Sumber Manusia

NamaHubungi
Hii Lik Hung
Pembantu Tadbir (P/O) N26
HiiLH1@smc.gov.my
084-333411 samb. 214
084-320240
Ngu Kok Kim
Pembantu Tadbir (P/O) N22
NguKK@smc.gov.my
084-333411 samb. 204
084-320240
Hasimah binti Yusop
Pembantu Tadbir (P/O) N17
HasimahY@smc.gov.my
084-333411 samb. 275
084-320240
Winnie Mo Poh
Pembantu Tadbir (P/O) N17
WinnieMP@smc.gov.my
084-333411 samb. 291
084-320240

Seksyen Perancangan Korporat

NamaHubungi
Teng Ming Min
Pegawai Tadbir N41
TengMM@smc.gov.my
084-332392, 084-333411 samb. 205
084-320240
Lau Pik Hiang
Pembantu Tadbir (P/O) N22
LauPH3@smc.gov.my
084-333411 samb. 276
084-320240
Victoria Kong Sui Ing
Pembantu Tadbir (P/O) N22
VictoKSI@smc.gov.my
084-333411 samb. 276
084-320240
Sian Wee Nie
Pembantu Tadbir (P/O) N17
SianWN@smc.gov.my
084-333411 samb. 271
084-320240

Seksyen Perpustakaan

NamaHubungi
Habsah binti Haji Johor
Penolong Pustakawan S32
HabsahHJ@smc.gov.my
084-314225
084-320240
Magdeline anak Endam
Penolong Pustakawan S27
MagdeliE@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Siok Pei Qiao
Pembantu Perpustakaan S19
SiokPq@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Hasiah binti Haji Julis
Pembantu Perpustakaan S22
HasiahHJ@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Hii Kim Ling
Pembantu Perpustakaan S22
HiiKL@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Juki anak Badi
Pembantu Perpustakaan S22
JukiB@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Kong Ho Sieng
Pembantu Perpustakaan S22
KongHS@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Lee Ming
Pembantu Perpustakaan S22
LeeMing@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Ling Mee Yieng
Pembantu Perpustakaan S22
LingMY@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Maidah binti Haji Abdul Razak
Pembantu Perpustakaan S22
MaidahAR@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Roslina anak Blumpong
Pembantu Perpustakaan S22
RoslinaB@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Ting Siew
Pembantu Perpustakaan S22
TingS@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Usek anak Ugap
Pembantu Perpustakaan S22
UsekU@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Doris Lau Pui Fong
Pembantu Tadbir (P/O) N19
DorisLPF@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Evelyn anak Hendry Bana @ Nur Lyana Abdullah
Pembantu Tadbir (P/O) N19
EvelynHB@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Unar anak Rino
Pembantu Tadbir (P/O) N19
UnarR@smc.gov.my
084-317546
084-320240
Faiznur binti Salim
Pembantu Perpustakaan S19
Faiznur@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Mariam binti Awang Jinal
Pembantu Perpustakaan S19
MariamAJ@smc.gov.my
084-314224
084-320240
Siti Norasyikin binti Razali
Pembantu Perpustakaan S19
SitiNR@smc.gov.my
084-314224
084-320240

Seksyen Pengendalian Tempat Letak Kereta

NamaHubungi
Ngalang anak Ajan
Pembantu Tadbir (P/O) N22
NgalangA@smc.gov.my
084-323879
084-320240
Teo Hui Lin
Pembantu Tadbir (P/O) N22
TeoHL@smc.gov.my
084-341408
084-320240
Nurul Effalina binti Jahawi
Pembantu Tadbir (P/O) N17
NurulEJ@smc.gov.my
084-317546
084-320240
Raden Hidayat bin Raden Perhan
Pembantu Tadbir (P/O) N17
RHidayRP@smc.gov.my
084-341408
084-320240
Salimah binti Muhie
Pembantu Tadbir (P/O) N17
SalimahM@smc.gov.my
084-341408
084-320240
Veneziela Junai anak Bonaventure
Pembantu Tadbir (P/O) N17
Veneziela@smc.gov.my
084-341408
084-320240
Song Siew Hee
Pekerja Awam R1
SongSiHe@smc.gov.my
084-341408
084-320240
Wong Lea Hee
Pekerja Awam R1
WongLeHe@smc.gov.my
084-341408
084-320240

Seksyen Kolam Renang

NamaHubungi
Wong Liong Khieng
Pembantu Tadbir (P/O) N22
WongLK3@smc.gov.my
084-321107

Seksyen Kawalan Bangunan

NamaHubungi
Raziq Ruknuddin Abdullah
Penolong Jurutera JA29/30/JA36
RobertHS@smc.gov.my
084-333411 samb. 256
084-320240
Abang Ahmad Zaini bin Abang Fauzan
Pembantu Penguatkuasa N22
AAhmaZAF@smc.gov.my
084-333411 samb. 256
084-320240
Mohamad Rasdi bin Mat
Pembantu Penguatkuasa N22
MRasdiM@smc.gov.my
084-333411 samb. 256
084-320240
Tiong Pick Sieng
Pembantu Tadbir (P/O) N22
TiongPS@smc.gov.my
084-333411 samb. 269
084-320240
Lau Hie Kwong
Pelukis Pelan J22
LauHK1@smc.gov.my
084-333411 samb. 230
084-320240
Jacklyn Apah anak Rantai
Pembantu Tadbir (P/O) N17
JacklyAR@smc.gov.my
084-333411 samb. 267
084-320240
Laila binti Bahari
Pembantu Tadbir (P/O) N17
Laila@smc.gov.my
084-333411 samb. 255
084-320240
Dreny Wilbert anak Ringgie
Juruteknik J17
DrenyWR@smc.gov.my
084-333411 samb. 266
084-320240
Eugene Corebeth anak Albin
Juruteknik J17
EugeneCA@smc.gov.my
084-333411 samb. 266
084-320240
Suraya binti Annuar
Juruteknik J17
SurayaAn@smc.gov.my
084-333411 samb. 255
084-320240
Wong Pick Mee
Pelukis Pelan J17
WongPM1@smc.gov.my
084-333411 samb. 249
084-320240

Seksyen Landskap

NamaHubungi
Angela Swin
Arkitek Landskap J44
AngelaS@smc.gov.my
084-331375, 084-333411 samb. 268
084-320240
Chan Yok Long
Pembantu Tadbir (P/O) N22
ChanYL1@smc.gov.my
084-333411 samb. 241
084-320240
Ricky anak Usit
Pembantu Tadbir (P/O) N22
RickyU@smc.gov.my
084-214464
084-320240
Saifullah bin Bujang
Pembantu Awam H11
Saifullah@smc.gov.my
084-333411 samb. 267
084-320240
Ini anak Radin
Pembantu Tadbir (P/O) N17
IniR@smc.gov.my
084-317546
084-320240

Seksyen Jalan & Penyelenggaraan

NamaHubungi
Abdul Rahman bin Haji Taupek
Jurutera J44
AbdulRT2@smc.gov.my
084-345767, 084-333411 samb. 258
084-320240
Hii Ping Fong
Penolong Jurutera JA36
HiiPF@smc.gov.my
084-333411 samb. 234
084-320240
Layang anak Aseng
Penolong Jurutera JA36
LayangA@smc.gov.my
084-333411 samb. 237
084-320240
Farid Adzubair bin Abu Bakar
Penolong Jurutera JA29/30/JA36
FaridA2B@smc.gov.my
084-333411 samb. 298
084-320240
Caroline Menin anak Genta
Pembantu Tadbir (P/O) N22
CaroliMG@smc.gov.my
084-333411 samb. 260
084-320240
Kong Mee Chaw
Pembantu Tadbir (P/O) N17
KongMC@smc.gov.my
084-333411 samb. 261
084-320240

Seksyen Perparitan, Pengangkutan Bandar & Kerja Am

NamaHubungi
Wong Tiing Huo
Jurutera J41
WongTiHu@smc.gov.my
084-333411 samb. 248
084-320240
Chai Jin Han
Penolong Jurutera JA36
ChaiJH1@smc.gov.my
084-333411 samb. 245
084-320240
Siti Khuzaimah binti Azlan
Penolong Jurutera JA29/30/JA36
SKhuzaiA@smc.gov.my
084-333411 samb. 298
084-320240
Haslinda binti Haji Hassan
Juruteknik J22
HaslinH1@smc.gov.my
084-333411 samb. 247
084-320240
Hussin Onn bin Jateng
Juruteknik J22
HussinOJ@smc.gov.my
084-333411 samb. 247
084-320240
Hajah Abo binti Akil
Pembantu Tadbir (P/O) N22
AboA@smc.gov.my
084-333411 samb. 228
084-320240

Seksyen Depo & Mekanikal

NamaHubungi
Mohammad Nazib bin Haji Abdul Razak
Penolong Jurutera JA29/30/JA36
NazibR@smc.gov.my
084-330549
084-330549
Ling Yiet Chieng
Juruteknik J22
LingYC@smc.gov.my
084-330549
084-330549

Seksyen Kontrak & Pemantauan Projek

NamaHubungi
Law Geok Puah
Pembantu Tadbir (P/O) N22
LawGP@smc.gov.my
084-333411 samb. 262
084-320240
Khairulddin bin Annuar
Juruteknik J17
KhairuAn@smc.gov.my
084-333411 samb. 264
084-320240
Mohd. Rizam bin Ali
Juruteknik J17
MRizamA@smc.gov.my
084-333411 samb. 292
084-320240
Zulidawati binti Bujang Ali
Juruteknik J17
ZulidaBA@smc.gov.my
084-333411 samb. 264
084-320240
Dera anak Unjan
Pembantu Tadbir (P/O) N17
DeraU@smc.gov.my
084-333411 samb. 208
084-320240